Chrom – suplementacja na odchudzanie


Chyba nikt nie wierzy już, że wystarczy łykać magiczne tabletki, by skutecznie stracić na wadze. Suplementy na odchudzanie, spalacze tłuszczu, herbatki fitness są cały czas bardzo popularne i mają swoich zwolenników, jednak wiele osób uważa, że ich działanie opiera się przede wszystkim na efekcie placebo. Nie będę w dzisiejszym wpisie skupiać się na rozstrzyganiu, czy ich stosowanie ma sens czy też nie. Opowiem zaś krótko o suplemencie, który naprawdę działa i to bez wątpienia – choć nie na każdy organizm. Jeśli masz problem ze zrzuceniem zbędnych kilogramów i nie potrafisz odmówić sobie słodyczy, być może pomoże ci właśnie suplementacja chromem.

Chrom nie wspomaga spalania tkanki tłuszczowej i nie ma działania odchudzającego. Działa w inny sposób, mianowicie przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu mikroskładników odżywczych oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi. Dzięki temu, jak być może już się domyślacie, skutecznie powstrzymuje ochotę na słodycze i zwalcza chęć podjadania. Wiele kobiet zauważa, że ochota na słodycze zwiększa się u nich z wiekiem. Dość często spotykamy się z tym, że szczególną słabość do słodkości mają starsze panie lub kobiety po 40 – 50 roku życia. Wpływ na to ma właśnie niedobór chromu. Jego ilość w organizmie zaczyna stopniowo się zmniejszać po 20 roku życia i jeśli nie uzupełniamy pierwiastka, może wystąpić właśnie niedobór sygnalizowany przez organizm trudną do pohamowania ochotą na słodycze. Taki apetyt będzie co gorsza rósł w miarę jedzenia, ponieważ spożywanie cukru powoduje zwiększone wydalanie chromu z moczem.

Jeśli wilczy apetyt przeszkadza ci schudnąć, być może suplementacja chromem będzie dla ciebie dobrym rozwiązaniem. Jeżeli jednak nie masz niedoboru – nie licz na magiczne działanie tabletek. W takim wypadku nie pomogą ci one schudnąć.


Jeśli nie chcesz od razu sięgać po pigułki, możesz zadbać o uzupełnienie swojej diety w pokarmy bogate w chrom. Są to między innymi pomidory, orzechy brazylijskie, ostrygi, żółtko jajka, grzyby czy drożdże spożywcze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 My body workout , Blogger