Wskocz na hulajnogę!

hulajnoga trójkołowa


W Stanach Zjednoczonych już na dobre zadomowił się trend na spędzanie czasu ze swoim dzieckiem na jeździe na hulajnogach. W Polsce niestety ta moda dopiero raczkuje. Hulajnoga jest kojarzona tylko z dziećmi. Dorośli powinni jednak spojrzeć na hulajnogę przychylnym okiem. Dlaczego? Bo jazda na niej daje mnóstwo przyjemności, ale też korzyści.


Hulajnoga, jak każdy inny sprzęt sportowy, wpływa na naszą sylwetkę. Podczas jazdy ćwiczymy mięśnie nóg, pleców i brzucha. Regularna jazda na hulajnodze sprzyja więc utrzymaniu smukłej sylwetki. Kolejnym plusem jest fakt, że jest to znakomity środek transportu. Jeżdżąc na hulajnodze po mieście nie musimy zwracać uwagi na zakorkowane ulice. Bardzo szybko możemy się przemieścić z punktu A do punktu B. Kupno hulajnogi jest też doskonałym pretekstem do spędzania czasu ze swoim dzieckiem, przy czym sami możemy na chwilę poczuć się jak dziecko.

Na rynku dostępne są hulajnogi dla dzieci i dorosłych. Dla mniejszych dzieci najlepsza jest hulajnoga trójkołowa. Starsze dzieci mogą jeździć na dwukołowej. Taka hulajnoga jest dla dzieci o wzroście maksymalnie 1,6 m i wadze do 50 kg. Hulajnogi stworzone z myślą o osobach dorosłych są dla osób o wysokości 1,85 m i wadze do 100 kg.

Kupując hulajnogę musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

W pierwszej kolejności sprawdzamy materiał. Najtrwalsze hulajnogi to te wykonane z aluminium. Bardzo istotne jest też tworzywo, z którego zostały zrobione kółka i ocenia się, że najlepsze kółka są z poliuretanu. Dzięki wykorzystaniu tego tworzywa, kółka nie będą się ślizgały po powierzchni i będą miały bardzo dobrą przyczepność.

Należy także zwrócić uwagę na to, czy platforma została pokryta warstwą antypoślizgową i czy na kierownicy są pianki, które zabezpieczą dłonie przed niepotrzebnymi otarciami.

Jeśli wolimy bardziej ekstremalne sporty możemy kupić hulajnogę wyczynową do freestyle’u, na których można robić różnego rodzaju ewolucje. W Polsce na skateparkach bardzo często można spotkać młode osoby jeżdżące w ten sposób na hulajnogach.

Jakie jeszcze mamy dostępne hulajnogi? W hulajnogach typu powerwing nie poruszamy się poprzez odpychanie się nogą od podłoża, ale poruszając biodrami. W hulajnogach z tylnym, obrotowym kołem możemy zaszaleć i podriftować. Możemy też znaleźć połączenie hulajnogi i deskorolki, na której bardziej przechylamy się na boki.

Sprawmy, by więcej hulajnóg pojawiło się na naszych ulicach. Jazda na hulajnodze daje same korzyści. Nie tylko świetnie wpływa na naszą sylwetkę, ale także pozwala się szybko poruszać po mieście.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 My body workout , Blogger