Jabłczan kreatyny

jabłczan kreatyny

Osoby zainteresowane osiągnięciem realnych rezultatów treningowych, powinny zdecydować się na właściwą suplementacją składników odżywczych. Chociaż zbilansowana dieta powinna w teorii być w stanie zaspokoić pełne zapotrzebowanie organizmu ludzkiego na składniki odżywcze, to w rzeczywistości okazuje się, że niemal wszyscy członkowie naszego społeczeństwa borykają się z pewnymi niedoborami odżywczymi.


Jeśli jesteśmy osobami aktywnymi fizycznie to ewentualne błędy żywieniowe mogą w znaczny sposób, negatywnie wpływać na jakość naszych treningów oraz na nasz ogólny stan psychofizyczny. W związku z tym regularnie badajmy nasz organizm, nie pozwólmy dopuścić do pojawienia się znaczących niedoborów żywieniowych. Zadbajmy o prawidłowo zbilansowaną dietę oraz o zdecydujmy się na odpowiednią suplementację.

Jedną z najczęściej stosowanych przez osoby trenujące sporty siłowe odżywek jest kreatyna. Ten organiczny związek chemiczny występuje w sposób naturalny w naszym organizmie. W większości znajduje się w komórkach mięśniowych, w niewielkim procencie występuje rówież na przykład w mózgu. Wraz z fosforem tworzy związek o nazwie fosfokreatyna. Fosfokreatyna rozkłada się i tworzy energię. - Znając tylko tę jedną podstawową informację dotyczący kreatyny, z pewnością nie zaskoczy nas fakt, tak częstego zażywanie produktów takich jak jabłczan kreatyny przez sportowców.

Jeśli zdecydujemy się na stosowanie jabłczanu kreatyny, to możemy być pewni, że nasze treningi okażą się o wiele bardziej intensywne i skuteczne. Będziemy mieć więcej siły, która pozwoli nam na dłuższe i bardziej zintensyfikowane ćwiczenie. Dodatkową zaletą posiadaną przez jabłczan kreatyny jest jej pozytywny wpływ na wygląd masy mięśniowej. Kreatyna powoduje niewielkie zatrzymywanie wody w organizmie, która kumulując się w mięśniach wpływa na ich większą widoczność i atrakcyjniejszy wygląd. Ponadto jabłczan kreatyny ma pozytywny wpływ na realny wzrost tkanki mięśniowej. Związek ten wpływa bowiem na wzrost produkcji białka, który jest głównym budulcem naszych mięśni. 


Warto również zapamiętać, że wyniki przeprowadzonych badań naukowych udowodniły, że przyjmowanie kreatyny nie wiąże się z żadnymi realnymi zagrożeniami dla naszego organizmu. Jeśli jednak cierpisz na jakiekolwiek poważniejsze dolegliwości zdrowotne, to warto abyś przed rozpoczęciem suplementacji produktów takich, jak jabłczan kreatyny skonsultował się z lekarzem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 My body workout , Blogger