Pozytywne skutki ćwiczeń na rowerze stacjonarnym

rower stacjonarny


Rower stacjonarny możesz wstawić do pokoju jeśli znajdziesz wolne miejsce lub możesz na nim  trenować na siłowni. Ćwiczenia na  rowerze treningowym pozytywnie wpływają na nasze ciało, a co ważne, trening jest skuteczny i prosty. Dobierając odpowiednią dietę i trenując na rowerze można zrzucić zbędne kilogramy, ale także wzmocnić mięśnie nóg. Ważne jest by indywidualnie dla siebie dobrać intensywność ćwiczeń by móc jak najszybciej zobaczyć efekty.


Który rodzaj treningu wybrać?


Prawidłowe wykonywanie treningu na rowerze ma dwa skutki. Pierwszy wpływa na poprawienie kondycji fizycznej, natomiast drugim skutkiem jest zgubienie zalegającej tkanki tłuszczowej. Trening możemy podzielić na ten, który jest mało lub średnio intensywny - nazywamy go treningiem aerobowym. Taki sposób trenowania wpływa na poprawienie kondycji. Jeśli natomiast wybierzemy trening o wysokiej intensywności, to w szybkim czasie pozbędziemy się nadmiaru tkanki tłuszczowej w organizmie, dzięki czemu sylwetka będzie  wymodelowana. Ten trening jest stosowany w diecie odchudzającej.
Jeśli nie wiesz jaki trening będzie odpowiedni dla Ciebie, warto skonsultować sprawę z trenerem na siłowni. Osoba rzetelna może Ci podpowiedzieć jak ćwiczyć by widzieć efekty, ponieważ w przypadku treningu na rowerze, samo pedałowanie nie wystarczy do poprawienia wyglądu.

Jak ma wyglądać trening?


Jeśli wybrałeś trening o małej lub średniej intensywności, ponieważ chcesz wzmocnić swoją kondycję oraz układ sercowo-naczyniowy to sam trening powinien być stosunkowo długi. Oczywiście należy pamiętać by przed rozpoczęciem treningu zrobić sobie rozgrzewkę by uniknąć kontuzji. Wystarczy kilka ćwiczeń rozciągających by wzrosło tempo.

W treningu o wysokiej intensywności często jest wprowadzany trening interwałowy. Polega on na szybkim wykonywaniu ćwiczeń przez kilka minut. Puls podczas ćwiczeń powinien wynosić 120-140 uderzeń serca na minutę, to wtedy najszybciej jest spalany tłuszcz. Taki trening odnosi najlepsze skutki w połączeniu z dietą odchudzającą. Już po kilku tygodniach treningu jest zauważalny spadek tkanki tłuszczowej podskórnej.

Po treningu właściwym należy wyciszyć organizm i powrócić do normalnego pulsu, tak by mięśnie mogły zacząć odpoczywać po wysiłku.

Trening na rowerze stacjonarnym wykonywany prawidłowo może pozytywnie wpłynąć na wygląd sylwetki, dlatego warto uprawiać go regularnie, niezależnie czy w domu czy na siłowni.


1 komentarz:

  1. Nie przepadam za rowerkiem, choć czasami korzystam :) Jeśli chodzi o cardio, zdecydowanie wolę pobiegać, a na siłowni wybieram stepper lub schody. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 My body workout , Blogger