Ciąża a siłownia

ciąża siłownia


Niemal każda z kobiet będąc w ciąży, całą swoją uwagę skupia na zapewnieniu swojemu dziecku możliwości jak najlepszego rozwoju. Dbamy o naszą dietę, unikamy stresujących sytuacji oraz nadmiernego wysiłku. Wszystko po to, by nasze dziecko urodziło się zdrowe i szczęśliwe. Zmiany, które pojawiają się w naszym zachowaniu, to w przeważającej mierze kroki w dobrą stronę. W końcu stanowią one próbę prowadzenia zdrowszego i bardziej higienicznego trybu życia. Czy ograniczać aktywność fizyczną i rezygnować z siłowni w trakcie ciąży?


Jeżeli nasz dotychczasowy tryb życia, nawet w minimalnym stopniu mógłby zaszkodzić nienarodzonemu dziecku, to oczywiście powinnyśmy go zmienić. Jednak wielokrotnie okazuje się, że rezygnujemy ze swoich zainteresowań, mimo że nie stanowią one najmniejszego nawet ryzyka dla ciąży. W naszym społeczeństwie wciąż jeszcze funkcjonuje wiele błędnych przekonań na temat ciąży. Część kobiet postanawia porzucić swoje pasje i zrezygnować z uprawianych dyscyplin bez konsultacji ze specjalistą.

Ciąża nie powinna zniechęcać nas do rezygnacji z ćwiczeń siłowych. Jeśli trening przeprowadzany jest w sposób odpowiedzialny, zgodny z sugestiami lekarza prowadzącego, to możemy mieć pewność, że w żaden sposób nie zaszkodzi on naszemu dziecku. Dodatkowo aktywność fizyczna wpłynie korzystnie na nasz stan psychofizyczny. Jeśli zadbamy o sprawność fizyczną, to również sam poród może okazać się mniej bolesny i nie tak bardzo obciążający dla naszego organizmu. Decydując się na treningi podczas ciąży możemy bez obaw korzystać z licznych przyrządów. Bieżnia, rowerek oraz lekkie ciężarki będą wprost idealne dla nas. Pamiętajmy jedynie, by unikać gwałtownych ruchów oraz ćwiczeń typu brzuszki.

Ćwicząc w ciąży zadbajmy również o odpowiednio dobrany strój do ćwiczeń. Pamiętajmy, żeby nie nosić ubrań zbyt obcisłych, które mogą powodować dyskomfort oraz w niebezpieczny sposób uciskać nasz brzuch. Wybierając stroje do ćwiczeń, zawsze decydujmy się na produkty z dobrych elastycznych tkanin. Tu polecić można chociażby odzież polskiej marki Trec Wear, w której dostępne są ubrania sportowe w pełnej rozmiarówce, projektowane z uwzględnieniem kobiecej anatomii i zapewniające swobodę ruchów podczas ćwiczeń. Charakteryzują się one starannym wykonaniem oraz wykorzystaniem najlepszych dostępnych materiałów. Dodatkowo firma zadbała o stworzenie strojów atrakcyjnych wizualnie. Nosząc je, będziemy czuć się modnie i zgrabnie, także (a może przede wszystkim!) zaawansowanej ciąży.


Jeśli siłownia jest naszą pasją, to nie rezygnujmy z niej podczas ciąży. Dbajmy o oraz o siebie, gdyż nasza dobra forma i samopoczucie to również energia i porcja zdrowia dla naszego dziecka. Siłownia i ciąża nie muszą się wykluczać, pod warunkiem, że treningi zaplanujemy z umiarem i pod kontrolą specjalisty.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 My body workout , Blogger